A magyar Attraction Nagy-Britannia legnagyobb tehetsége
2013. június 08. 23:01
Az Attraction Látványszínház nyerte a brit Britain's Got Talent tehetségkutatót. A magyar csapat a döntőben a brit történelemről szóló produkciót adott elő.
A teljes évad nézhető a népszerű streaming szolgáltatón.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 98 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
honphibu
2013. június 09. 19:12
Azért én szívesebben láttam volna a nyertes darabban Churcill helyett Orbánt, a Királynő helyett Selmeczi Gabriellát, az oroszlán helyett a Szent Turulmadarat.
Mindenek előtt óriási gratula ennek a nagyon szimpatikus csapatnak. Nagyszerű eredményt értek el egy remek, kreatív produkcióval. Igazából rettenetesen meglepták Nagy-Britanniát, hogy egy ilyen egyszerű ötletből, mint az árnyjáték, mi mindent lehet kihozni.
A másik dolog, amiről szerintem érdemes elmorfondírozni, hogy a csapat jó helyzetfelismeréssel(!) mennyire szentimentális és hazafias témával nyerte meg a versenyt.
Úgy látszik brittek koránt sem annyira multikultik, mint mondják róluk itt azok, akik Nagy Britanniából legfeljebb ha a Sohot és West Endet ismerik. Úgy kinéz a jó brittektőle
egyáltalán nem idegen, sőt az eredményből világos, hogy preferált a nacionalizmus, a hazaszeretet, a helyi tradíciók tisztelete. A britek hajlandóak voltak egy olyan külföldi csapatot a csúcsra juttatni, ami a produkciójával kifejezte, hogy nagyrabecsüli a brit kultúrát, történelmet és hagyományt. De miért is ne tették volna? Mindenki szereti, sőt, különös rokonszenvvel fogadja, ha egy külföldi ismeri és tiszteli a kultúráját. Ideális esetben ilyen a kultúrák találkozása, ilyen a vendég hozzáállása a házigazdához.
Sajnos az elmúlt hónapok, évek francia, brit, német és svéd eseményei azt jelzik, hogy az a libsi multikulti, ami kölcsönös tisztelet és udvariasság helyett egyenlősdit követel házigazdától és vendég javára, az elfogadás helyett inkább gyilkos indulatokat generál - mindkét oldalon.
Mert mint a mellékelt ábra is mutatja, még a leginkább multikulti európai országban is abszolút primátust élvez a helyi őshonos kultúra. És egy normális világban ennek így is kell lennie.
Szóval ez egy okos, normális és kreatív győzelem volt, nagy gratula az egész társaságnak!